Tag: ‘filtracja ip’

Jak ustawić filtrację IP w Google Analytics i Stat24?

niedziela, 14.12.2008

Zakładamy naszą pierwszą stronę, tudzież zlecamy komuś zrobienie takowej. Następnie cieszymy się jak dziecko kiedy witrynka zaczyna ożywać, pojawiają się pierwsze komentarze znajomych nam osób odwiedzających naszą stronkę.

Żeby jednak mieć pełen obraz tego jak nasza strona funkcjonuje, jaka jest reakacje użytkowniów na stronę, a także reakacja wyszukiwarek na pojawienie się nowej strony , trzeba poznać odpowiednie dane liczbowe. Statystyki są nierozerwalną i oczywistą częścią komercyjnych projektów internetowych. Nie mniej jednak każdy kto posiada własną stronę internetową (także w pełni niekomercyjną) lub blog tematyczny, powinien korzystać ze statystyki odwiedzalności. W końcu, poświęca swój czas i dokłada wysiłków, aby to co robi znalazło uznanie w oczach internautów. Rzeczą oczywistą jest korzystanie ze statystyk np. na stronach fundacji, stowarzyszeń czy organizacji non-profit, w końcu strona to narzędzie zarówno do zadań komercyjnych jak i do pomocy ludziom w taki czy inny sposób.

Ja osobiście korzystam z dwóch narzędzi statystycznych względem stron internetowych. Jednym z nich i już dobrze poznanym są statystyki Stat24 (zarówno te komercyjne jak i darmowe) i statystki Google Analytics, które dopiero poznaję, ale które mają duże możliwości. Ale o tych dwóch usługach jeszcze będzie mi dane opowiedzieć. Dzisiaj jedynie o Filtracji IP.

(więcej…)